O nás

     Zariadenie pre seniorov Zelená Dunajská Lužná, n.o. sa nachádza v obci Dunajská Lužná ako tretí pavilón Zdravotno-relaxačného centra. Je tu zabezpečená komplexná zdravotná starostlivosť, ako aj RTG, lekáreň, rehabilitačné oddelenie, masér a pre voľné chvíle výborná cukráreň. Toto zariadenie je vybudované ako zariadenie nového typu komunitného bývania v rodinnom prostredí pri počte 12 klientov. Je určené pre osoby, ktoré dovŕšili dôchodkový vek a sú odkázané na stálu zdravotnú a sociálnu pomoc, alebo z iných dôvodov hľadajú takúto formu zariadenia. Pri počte 12 klientov vieme zabezpečiť rodinnú atmosféru tak, aby nemali klienti pocit anonymity a kde odborný personál zabezpečuje 24 hodinovú starostlivosť. Samozrejmosťou je aj pripojenie klientov na komunikačný systém so zdravotným personálom v zariadení.

     Klienti sú ubytovaní v šiestich dvojposteľových izbách s polohovateľnými posteľami, antidekubitnými matracmi, ostatným zariadením, priestrannými kúpeľňami, prislúchajúcimi kuchynkami, ktoré sú vybavené aj s chladničkou a sedením. 
Na prízemí sa nachádza hlavný vstup s odkladacím priestorom pre klientov, dvojposteľová izba pre imobilných s kúpelňou a kuchynkou, spoločenská miestnosť s televízorom, počítačový kútik, veľká kuchyňa, kde sa podáva strava, kancelária, sklad, zázemie.
Na 1. poschodí sa nachádzajú izby pre klientov s kúpeľňami a kuchynkami, izolačka s kúpelňou, sklad, zázemie. Na 2. poschodí je kútik na čítanie, kancelária, technická miestnosť.

     Domov pre seniorov je bezbariérový s výťahom, ktorý nás vyvezie na 2. poschodie, kde sa nachádza aj veľká prestrešená terasa s výhľadom do okolia. Tento priestor je určený na spríjemnenie chvíľ pri dobrom počasí a s možnosťou starostlivosti o rastlinky. Klienti majú k dispozícií internet a možnosť pripojenia televízneho prijímača aj na izbe.

     Stravovanie je zabezpečené podávaním stravy 5 x denne (raňajky, desiata, obed, olovrant a večera) v súlade so zásadami zdravej racionálnej výživy a s prihliadnutím na zdravotný stav klienta. Priamo pri objekte je prestrešené parkovisko, hneď vedľajšie objekty sú Zdravotno-relaxačné centrá, cez cestu Obecný úrad, v blízkosti katolícky i evanjelický kostol, nákupné centrum COOP Jednota, pošta a aj Miestne kultúrne stredisko.

     Naše Zariadenie pre seniorov Zelená Dunajská Lužná n.o. sa bude snažiť správnym odborným i empatickým prístupom personálu ku klientom vytvoriť príjemné prostredie na jeseň života vašim blízkym.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať nasledovne:

osobne na adrese: Lipnická 2C, Dunajská Lužná 900 42
telefonicky na čísle: +421 902 383 071
e-mail: manager@zdl.sk